sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Solární pyramida jako jednoduchý způsob ohřevu bazénů

16.8.2017
 
Ne každý patří mezi otužilce, kteří si libují ve studené vodě – a i v parném létě je podstatně příjemnější, pokud tepelný rozdíl mezi vodou na koupání a vzduchem není příliš markantní. Pokud tedy uvažujete o ohřevu bazénu, který by vám umožnil koupat se častěji a po delší část roku, neměli byste přehlédnout možnost využití moderních solárních pyramid.
 
 
Využití solární energie patří při ohřevu bazénů k nejoblíbenějším řešením. Instalace, pořízení a provozování klasických panelů je však poměrně náročné – důvodem je vysoká pořizovací cena, často komplikovaná instalace a potřeba údržby. Panely navíc zabírají dost prostoru a jsou obtížně přenosné. 
 

Výhody solární pyramidy 

Solární ohřev bazénů s pomocí pyramidy je v mnoha ohledech pohodlnější. Zapojení solární pyramidy trvá jen pár minut, bazénovým filtrem je do ní vháněna voda a při průchodu pyramidou se ohřívá. Toto řešení má spoustu výhod.
Solární pyramida je účinná zejména u menších bazénů, ale u větších bazénů není problém zapojení i většího počtu pyramid a dosažení optimálního výkonu. Pyramida dokáže ohřát vodu až o 9 stupňů Celsia a prodloužit tak koupací sezónu i o několik měsíců. K provozu není potřeba žádná další energie. 
 
Výhodou je také mobilita a výhodný tvar solární pyramidy. Zařízení zachytává maximum slunečního svitu a je možné jej v případě potřeby snadno přenést na slunné místo. Údržba pyramidového ohřevu bazénů je prakticky nulová a životnost je přitom velmi vysoká. 
 
Pokud tedy uvažujete o cenově dostupném, ale přitom efektivním ohřevu zahradních bazénů, možná zjistíte, že právě solární pyramida představuje ideální variantu. 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.