sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Na co bychom si měli odpovědět před pořízením bazénu?

8.7.2017

Bazén je doplňkem domu a zahrady, který ocení děti i dospělí. V parném a dlouhém létě je vlastnictví bazénu doslova požehnáním. Pokud jste se taky rozhodli, že na vaší zahradě je zbytečně mnoho volného místa a je čas do ní bazén pořídit, měli byste si výběr dobře promyslet. Základem je odpovědět si na ty správné otázky. 
 
 

Jaký typ bazénu chci?

Odpověď nemusí být tak jednoduchá, jak se zdá, a je vhodné snažit se při zvažování dívat kousek do budoucnosti a neřídit se jen momentálním rozpoložením. Nejjednodušší a nejlevnější variantu představují nafukovací bazény, ale těmi se zabývat nebudeme. Zajímají nás tedy dvě zbývající zásadní kategorie: bazény nadzemní a podzemní. 
 
Nadzemní bazény jsou levnější a jejich realizace je jednodušší, ale do budoucna nemusejí představovat výhru. Jejich životnost je totiž výrazně nižší, jsou náročnější na opravy a údržbu, a pokud se později rozhodnete pro zastřešení problému, budete mít problém a vynaložíte více peněz. 
 

Tvar, velikost a umístění

Tvar bazénu a jeho velikost by měli odpovídat budoucímu účelu. Na plavání jsou vhodné obdélníkové nebo elipsovité, „štíhlé“ a dlouhé bazény. Na rodinnou zábavu může posloužit lépe menší bazén kruhový nebo i atypického tvaru. Bazén je vhodné umístit na volnou plochu, mimo stín a dál od stromů. 
 

Ohřev bazénů 

 

Máte rádi teplou vodu? Nad budoucím ohřevem bazénu byste měli uvažovat již před jeho pořízením a vybírat i podle toho – aby se vám bazén s ohřívacím systémem později dobře „sjednocoval“. Ohřev bazénu lze provádět buď pasivně (zastřešením) nebo aktivně (solární ohřev bazénu, tepelné čerpadlo, elektrický ohřev, tepelný výměník).
 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.