sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Jak zvýšit teplotu vody v bazénu?

2.8.2017
 
Chcete svůj bazén využívat co nejvíce, ale nepatříte právě mezi otužilce, a tak musíte čekat, až na co nejteplejší počasí? Prodloužit koupací sezónu a zvýšit teplotu vody lze různými způsoby – podívejme se na ty nejběžnější.
 
 

Pasivní ohřev bazénů – zastřešení či plachta 

Zastřešení bazénu vám může pomoci udržovat teplotu vody na optimální úrovni a budete se moci koupat po více dní v roce. Rozměrnější zastřešení s vnitřním prostorem pro lehátka apod. může vytvořit kryté lázně, které budete moci používat za jakéhokoli počasí a také mimo sezónu. 
 
Zastřešení je však záležitost poměrně nákladná a nemusí se hodit na každý pozemek. Solární plachta naproti tomu představuje jistou první pomoc – je to velmi levné a jednoduché řešení, ale nečekejte od něj zázraky. 
 

Aktivní ohřev bazénů 

Pro ohřev bazénů se používají nejčastěji čtyři technologie – elektrické ohřívání, solární ohřívání - solární pyramidy, tepelné čerpadlo nebo tepelný výměník. 
 
Velmi oblíbené jsou solární ohřevy bazénů, využít lze jak klasické solární panely, tak tzv. solární pyramidy, které jsou jednodušší na instalaci i údržbu a bývají i levnější. 
 
Další možností je elektrický ohřev. Ten lze pořídit za poměrně nízkou pořizovací cenu a snadno se zapojí i provozuje. Odebírá však soustavně elektrický proud, takže v důsledku se jeho používání prodraží.
 
Tepelné čerpadlo je moderní a poměrně výhodné řešení. Čerpadlo využívá teplo z prostředí, ale je zapotřebí elektrický proud a poměrně vysoké jsou i pořizovací ceny. 
 
Poslední možností je tepelný výměník, který může být relativně výhodným a jednoduchým řešením zejména v případě domácností, které vytápějí plynovým či elektrickým kotlem, tepelným čerpadlem nebo solární energií. 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.