sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Je zastřešení bazénu výhodné?

25.7.2017
 
Máte na zahradě bazén a uvažujete o pořízení zastřešení, ale stále si nejste jistí, zda se taková investice skutečně vyplatí? Pojďme se podívat na nejdůležitější výhody a také nevýhody zastřešení bazénu
 
 

Není zastřešení jako zastřešení

Především je nutné si uvědomit, že existuje obrovské množství typů a variant zastřešení bazénů a každé může mít poněkud odlišné přednosti a nedostatky. Například rozměrné podchodové zastřešení vám umožní výrazně prodloužit koupací sezónu a můžete si pod střechu umístit i lehátka a podobně. Nevýhodou jsou však vysoké náklady a také značné prostorové nároky. 
 
Nízké zastřešení bazénu je sice levnější a prostorově méně výrazné, ale nelze se pod ním pohodlně koupat a slouží tak spíše k překrytí bazénu v době, kdy není využíván. Neumožňuje tedy tak výrazné prodloužení sezóny. 
 

Obecné výhody a nevýhody zastřešení

 
Takřka všechny typy zastřešení bazénů mají samozřejmě i nějaké společné vlastnosti. Například dochází k udržování teploty vody, čímž se minimalizují náklady na ohřev bazénů a dochází k různě významnému prodloužení koupací sezóny. 
 
Dalším velmi významnou výhodou je udržování čistoty vody. Zastřešení bazén poměrně dokonale chrání před zapadáním nečistotami. I samotný bazén je chráněn před povětrnostními vlivy a poškozením a snižují se nároky na jeho údržbu a opravy. Důležitý je také bezpečnostní faktor – zastřešený bazén chrání děti a zvířata před rizikem utonutí. 
 
 
Nevýhodou zastřešení je samozřejmě finanční investice a nutnost jisté údržby přístřešku (např. odklízení sněhu v zimě). Významnou nevýhodou může být také estetické narušení vzhledu pozemku. 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.