sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Na co se zaměřit při realizaci bazénu?

13.7.2017
 
Chcete ozdobit svou zahradu bazénem, který by byl dokonalým místem pro odpočinek, zábavu a osvěžení a vhodně esteticky i prakticky doplňoval dům a pozemek? Potom si musíte dobře promyslet, co přesně chcete a očekáváte a jaké jsou vaše možnosti. 
 
 

Velikost a typ bazénu

Tyto věci budete zřejmě řešit jako první. Obojí závisí na vašich finančních možnostech a na prostoru, který máte k dispozici. Nejlevnější variantou je přenosný nafukovací bazén. Tato možnost je vhodná pro osvěžení a pro děti. 
Další možností je stálý, zapuštěný nebo nadzemní bazén. Pokud jej budete chtít využít pro plavání, je vhodné zvolit délku alespoň 4,5 m s protiproudem. Tvar bazénu si dnes již lze zvolit jakýkoli. Méně široký a především delší obdélníkový bazén ocení plavci. Pokud má bazén sloužit celé rodině i dětem nebo jako stylový architektonický doplněk, pak se uplatní spíše netradiční tvary. 
 

Zastřešení a vyhřívání 

 
Zastřešení bazénu může prodloužit koupací sezónu a uchrání bazén od nečistot, ale je potřeba koncipovat zastřešení tak, aby nepřekáželo. Vhodné jsou zasouvací přístřešky nebo rozměrnější zastřešení, pod kterými je prostor i pro lehátka a podobně. Bazén je také možné umístit i do zimní zahrady
 
Zastřešením můžete také pouze doplnit prostor u bazénu. Například hliníková pergola vám u bazénu poskytne stín a prostor pro posezení s přáteli. 
 
Pro vyhřívání zejména nezastřešených bazénu jsou vhodné solární ohřevy bazénů. Pyramidové ohřevy bazénů jsou levné a efektivní u bazénů menších rozměrů. Větší bazény lze ohřívat různými typy solárních panelů. Ohřev bazénů by měl mít vždy optimální výkon, aby bazén ohřál o cca 4 stupňů nad normál. Voda by však neměla překročit cca 30°C. 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.