sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Jak využít slunce k efektivnímu ohřátí bazénu?

 
6.7.2017
 
Solární ohřevy bazénů patří k nejoblíbenějším a nejlevnějším řešením, jak získat vodu optimální teploty, i když venku nepanují zrovna tropické teploty. Solární energie se dá pro tento účel zužitkovat různými způsoby. Podívejme se na výhody a nevýhody těch nejběžnějších.
 
 

Nejjednodušší řešení – solární plachta

Solární plachty fungují velice jednoduše. Speciální plachta přikryje hladinu bazénu a ohřívá vodu, která s ní přichází do kontaktu. Solární plachta je velice levné a jednoduché řešení, k jehož využívání nepotřebujete zapojit žádné technické dovednosti.
 
Z použití solární plachty plynou i jiné výhody, než je samotný ohřev bazénu. Chrání také vodu před nečistotami a odpařováním chemikálii nutných pro její údržbu. A jaké jsou nevýhody solární plachty?
 
Její účinnost při ohřívání vody není příliš vysoká. U tmavých, neprůhledných plachet dochází pouze k ohřevu malé vrstvy vody. Plachta také může zvýšit riziko utonutí, pokud do bazénu spadne zvíře nebo dítě. Nekvalitní plachty bez UV filtru navíc nemají příliš dlouhou životnost.
 

Solární panely

 
Ohřev bazénů pomocí solárních panelů je poměrně efektivní a může značně prodloužit koupací sezónu. Nevýhodou je v tomto případě poměrně vysoká pořizovací cena a složitější instalace a údržba – a také velké prostorové nároky. Při absenci slunečního svitu je navíc nutné vypínat čerpání vody do zařízení, aby nedocházelo naopak k ochlazování. 
 

Solární pyramida

 
Solární ohřev bazénů pomocí „solární pyramidy“ může být velmi efektivní, ale platí to pouze pro bazény s menším průměrem (cca do 3 m). Samotná solární pyramida je však cenově dostupnější než panely a její instalace, obsluha a údržba je jednodušší. 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.