sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Jaké jsou výhody solárního ohřevu bazénů?

22.6.2017
 
Chcete mít příjemnou vodu v bazénu i mimo nejteplejší dny v roce a prodloužit si koupací sezónu i o několik měsíců? Řešením může být instalace ohřevu bazénů. Velmi oblíbenou volbou pro tyto účely je využití solární energie, která je zdarma. 
 
 
Solární ohřevy bazénů mohou poskytnout poměrně slušný výkon. Ze solárního panelu o velikosti jednoho metru čtverečního můžete ročně získat až 1 100 kWh. Teplotu svého bazénu můžete pomocí solárního ohřevu zvýšit o několik stupňů a za energii nezaplatíte nic. 
 

Jaké jsou hlavní přednosti solárního ohřevu?

 
Jak již bylo řečeno, velmi důležitá je finanční stránka. Za solární ohřev bazénu vynaložíte vstupní investici, která se vám ale vrátí na úspoře energie. 
 
Solární ohřevy jsou snadné na instalaci a lze je využít prakticky u jakéhokoli bazénu. Díky využívání slunečního svitu vám umožní prodloužit si koupací sezónu. Solární ohřevy jsou navíc poměrně prostorově nenáročné. 
 

Jak zajistit správnou funkci solárního ohřevu?

 
Solární ohřev funguje tak, že voda z bazénu je do něj vháněna pomocí filtrů a během procházení zařízením se ohřívá a vrací zpátky do bazénu. Je třeba proto zvolit správný výkon napojeného filtračního zařízení i ohřevu, aby byla výsledná teplota vody optimální. 
 
Správně fungující zařízení ohřívají během koupací sezóny vodu o cca 5 – 6 stupňů oproti normálu (bazénům bez ohřevu). Teplota vody by však neměla být příliš vysoká. Za horní hranici se považuje teplota 30°C. Příliš vyhřáta voda nejenže nemusí být v parném létě, kdy se chceme zchladit a osvěžit, vůbec žádoucí, ale také podporuje bujení nežádoucích organismů. 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.