sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Bazén nebo jezírko?

20.6.2017
 
Moderní doba již klasický zahradní bazén považuje za klasiku, která na zahradách moderních domů je a tak je spíše překvapující, pokud se objeví někde přírodní jezírko.
 
 

Bazén je standard

Asi nikoho dnes zvláště neohromí nikdo faktem, že má na zahradě bazén. Klasické bazény, ať nadzemní, tak zapuštěné, se staly běžnou záležitostí, která je na trhu a na zahradách často k vidění. Není to sice úplnou samozřejmostí, protože i provoz bazénu vyžaduje čas i investice, jako je nákup vhodného vybavení na čištění bazénu, ale i ohřev vody, jako je solární ohřev vody v bazénu. To všechno jsou potřební investice k bazénu. 
 

Chce to jezírko

Moderní se ale stalo budování jezírek na zahradě. Vypadá to dokonale a lze zde pěstovat i vodní rostliny, jako jsou lekníny, například. Navíc není potřeba vodu ohřívat a tak není vyžadován solární ohřev vody v bazénu. Což ale zase neznamená, že pouze vybudování jezírka na zahradě veškerá práce končí. Naopak je zapotřebí mít speciální vybavení i přípravky na dokonalé čistění vlastního jezírka, protože i zde, pokud by voda stála, pak bude posléze zapáchat. 
 

Je možno mít obojí

Kdo se rozhoduje mezi jezírkem a bazénem, pak by si měl především zvážit to, že bazén je záležitostí praktickou a jezírko spíše estetickou. Záleží tak na tom, jakým způsobem chce to nebo ono využívat. Pokud je ale prostor a jedinec trvá na tom, že chce obojí, pak je to nejvhodnější možnost. Jezírko budou obdivovat všichni, jestliže bude propracované a bazén zase lidé využijí. 
 

Vše potřebuje údržbu

Nutno si pamatovat, že vše potřebuje svoji údržbu a pokud není jedinec typ, který by byl ochoten trávit volný čas právě na zahradě a udržovat ji v kráse a dokonalosti, měl by raději ze smělých plánů na budování bazénu i jezírka vycouvat a případně zvážit možné alternativy, anebo upřednostnit jedno z požadovaných. 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.