sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Jak funguje ohřev vody v bazénu

16.6.2017
 
K běžnému bazénovému vybavení dnes patří solární ohřev vody. Je to především proto, že je bezpečný, pracuje rychle a spolehlivě a tak je možno bazénu užívat krátce po tom, co je nově napuštěn.
 

Solární ohřev vody v bazénu

K povinnému vybavení bazénu patří již solární ohřev vody v bazénu. Nejedná si sice o skutečně povinné vybavení, které je zákonem, či vyhláškou dané, a ani nic, co by nutně muselo být, ale je určitě vhodnější, pokud takové vybavení bazén přece jen má. Solární ohřev vody zaručuje vodu teplou, nebo spíše vhodnou ke koupání, takže bude v něm příjemný pobyt spolu s provozní teplotou vody. 
 
 

Jak funguje solární ohřev vody

Solární ohřev vody v bazénu funguje na jednoduchém principu skleníkového efektu, kdy je právě využívání tohoto efektu spolu s přeměnou tepla, teplenou výměnou. Solární ohřev vody se skládá z polykarbonátové kupole, pod kterou je černá hadice. V ní proudí voda z bazénu a tím, že je v tomto prostředí, právě díky působení několika efektů teplo, pak přeměňuje, ohřívá vodu o několik stupňů. Takto dokáže ohřát vodu i o 6 stupňů. 
 

Proč mít solární ohřev vody

Někomu by se mohlo zdát, že jde o zbytečnost, která pro bazén není nutná. Což je jistě pravda, i bez solárního ohřevu vody v bazénu může bazén dobře fungovat. Nutno ale zmínit, že díky právě tomuto zařízení je možno bazén užívat v podstatě o výrazně delší dobu, než je běžné, díky provozní teplotě. 
 

Solární ohřev má již většina lidí

Solární ohřev vody v bazénu sice není danou povinností, ale je to z mnoha ohledů lepší mít. Proto také této přístroj, který funguje na solární pohon, mnoho lidí u bazénu mají. Jedinou investicí je nákup solárního ohřevu, jinak jde o prakticky bezúdržbové zařízení. Nepotřebuje výměny a ani pravidelné kontroly, revize a tak dále. Solární ohřev vody je velice vhodnou investicí. 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.