sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Je pobyt na koupalištích rizikový?

15.6.2017

Občas se médii prožene zpráva o nějaké situaci, která nedoporučuje třeba pobyt na veřejných koupalištích. Jakmile jde o zdraví, pak zavládne v jistých souvislostech panika, že veřejná koupaliště jsou nehygienická a snadno zde může jedinec přijít k nepříjemnému onemocnění. 
 
 

Jak tedy situaci vyřešit?

Pravdou je, že veřejná koupaliště jsou v letních pařácích cílem většiny osob v okolí a tak je tam, jak se s oblibou lidově říká – hlava na hlavě. To nemusí být příjemné a také pokud skutečně někdo má nějakou nemoc, třeba o ní vědět nemusí, snadno se na takovém místě šíří. Netřeba ani snad zmiňovat takové situace, když občas někteří lidé do vody močí. Jedná se tak o poněkud nehygienické místo i přesto, že se voda ošetřuje chlorem. 
 

Vlastní bazén situaci vyřeší

Může bít samozřejmě o informaci, která je často výsledkem silného vlivu médií, ale pokud je jedinec na sebe a svoji rodinu opatrný, bude rozhodně lepší, pokud zvolí variantu vlastního bazénu na zahradě. Bude si tam užívat koupání v době, která mu bude vyhovující, bez omezování se před jinými. Aby byla zajištěna kvalita jako na veřejných koupalištích, tedy voda čistá a teplá, stačí mít potřebné vybavení, jaké je filtr a solární ohřev bazénové vody
 

Soukromá koupel nade vše

Mít vlastní bazén není jako dříve, dnes lidé běžně bazény kupují. Důvodem je i to, že jsou bazény cenově dostupné a také k nim existuje mnoho vybavení, které tak zaručí, že se dá bazén užívat bez nutnosti nějakého zvláštního omezení. Jedním z takových vybavení je určitě solární ohřev vody, který tak zaručí, že voda bude v bazénu teplá a pro užívání dostačující. Někdo by mohl namítat, že takové vybavení není potřeba, jenže koupat se ve studené vodě není po zdravotní stránce zrovna vhodné. i v letním horku se tak dá chytnout angína. Postačí však dost nepříjemné nechlazení, které dostatečně bude umět potrápit. 
 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.