sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Vhodné zastřešení bazénu

13.6.2017

Majitelé zahradního bazénu by měli nechat bazén zastřešit. Hned z několika důvodů je to výhodné. 
 
 

Proč bazén zastřešit

Především z toho důvodu, že je tak bazén lépe chráněn, podobně jako je společnost chráněna od nechtěného pádu do bazénu. Může se jednat o malí dítě, ale i staršího člena rodiny a tak dále. Pokud se bazén zrovna nekoupe se v něm, pak je jistě vhodné bazén zastřešit. Už je proto, že je tak chráněna bezpečnost dětí. 
 

Zabezpečený bazén

Kdo někdy děti měl, nebo je jen hlídal, asi dobře ví, jak jsou rychlé. Sotva se naučí chodit, tak hned běhají a jsou v jeden moment na jedné straně a hned zase na druhé. Jsou k nezastavení. Zastřešení bazénu se sice běžně primárně na ochranu případného pádu děti do bazénu nedělá, ale není vyloučeno, že by to kvůli tomu někdo nechtěl. Zastřešení bazénu je tak také podpůrným prostředkem pro solární ohřev bazénu.
 

Ochrana bazénu

Nejen pro ochranu osob, zvířat, ale i jako ochrana bazénu, respektive vody v bazénu, funguje zastřešení bazénu. Je to zejména proto, že do bazénu často něco padá, jako je listí, ale i plody, nebo prach. Prostě cokoli, co vítr nebo gravitace dovolí. Pak je potřeba bazén často čistit. Při přítomnosti zastřešení bazénu není tato činnost nutná a tolik potřebná. Voda v bazénu bude čistá a také teplá, díky využití skleníkového efektu spolu se solárním ohřevem vody. Ten se běžně užívá pro uchování správné teploty. Studená voda způsobuje nachlazení, nebo může způsobit. 
 

Zastřešení pro využití bazénu

Hodně je také důležité bazén užívat i při nízké venkovní teplotě. Kopule, která je nad bazénem, způsobuje to, že voda je teplá, stejně jako prostředí pod kupolí a pak díky tomu se je možno koupat i v případě, že venku není zrovna vlídné a teplé počasí. A to je velká výhoda zastřešení bazénu. Dá se tak bazén užívat delší dobu.
 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.