sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Jak zastřešit bazén

24.5.2017

Zastřešení bazénu je skvělé z několika důvodů. Proto se taky pro zastřešení bazénu rozhodlo již mnoho lidí.
 
 

Zastřešení bazénu

Bazén se obvykle zastřešuje polykarbonátovou kupolí, která se po částech zasunuje do sebe a zcela mimo bazén. Tato většina typů zastřešení funguje částečně i jako solární ohřev vody, nicméně i ten bude k bazénu potřeba. Je důležité vědět, že bazén se dá zastřešit i jiným způsobem, například hotovou zimní zahradou. Ta může posloužit k tomu, že bude bazén užíván během roku, což je naprosto skvělá možnost. 
 

Ochrana čistoty bazénu

Důvodem k tomu, aby se bazény nechávaly zastřešovat, je také pro ochranu čistoty. To je vlastně hlavním důvodem, proč tak také lidé činí. Pro ohřívání vody mají stejně výkonné solární ohřevy vody a tak není nutné čistě z těchto důvodů mít bazén zastřešený. Jenže pro ochranu vody v bazénu, je naopak takové zastřešení geniální. Do vody nepadají nečistoty a nic, co by ji znečistilo a není tak nutné bazén často čistit. 
 

Zabezpečení pádů dětí

Lidé, kteří mají děti, budou jistě rádi nechat bazén zastřešovat kvůli bezpečnosti. Pro děti je bazén skvělou příležitostí jak se neučit plavat, nebát se vody. Nicméně zkušeným maminkám není potřeba zdlouhavě vysvětlovat, že děti jsou rychlé a mrštné a stačí jedno ohlédnutí a najednou může být dítě dokonce právě v bazénu. Zvláště u malých dětí, kteří se naučili chodit, je to typické. 
 

Užívání bazénu po delší dobu

Díky zastřešení bazénu je možné užívat bazén i delší dobu, co se týče koupací sezony. Pokud bazén zastřešen není, je užíván po dobu horkých letních dnů. Jenže jestliže má vlastní zastřešení, je velice snadné udržovat teplotu přijatelnou na koupání i po hlavní koupací sezoně. Zvláště pak v případě zimních zahrad. V tomto případě je možno bazén užívat celoročně. Najednou je možno tak mít pro bazén užitek mnohonásobně větší. 
 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.