sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Jak zabezpečit bazén proti pádu do vody

23.5.2017

Opatření, které se týká zejména osob, které mají malé děti. Zabezpečit bazén proti pádu do vody. Ale důvody mohou být i jiné. Například pokud žijete s nemocnou osobou, která může mít problém s koordinací pohybů, a tak dále. 
 
 

Proč bazén zastřešit

Aby se do bazénu nedalo nechtěně spadnout, existuje několik možností. Nejčastější je samozřejmě užití zastřešení pro bazén, které je dost pevné a odolné pro to, aby zabezpečilo bazén proti nechtěnému pádu. Vše ale záleží také na tom, z jakého důvodu se bazén má ochránit. Někdy stačí i živý plot, anebo i jiné varianty, aby se k bazénu jen tak nedalo dostat.
 
 

Při užívání bazénu

Je pravdou, že pokud trávíte čas u bazénu, je asi složité zabezpečit jej proti pádu. Jistou možností z některé se stran sice může být zastřešení klasického bazénu, které současně podporuje i solární ohřevy vody. Předpokládá se, že pokud máte malé dítě a jste s ním u bazénu, buďto jej máte na očích, nebo v bazénu, anebo je v kočárku, zkrátka je dítě zabezpečeno. V jiných případech je potřeba dávat pozor na případný pád do vody. 
 

Živé ploty

Řešení při tvorbě zahrady je umístění bazénu mimo zahradu, respektive ohraničení bazénu. Lze to tak udělat živým plotem, tedy keři, stromky, které se k takovým činnostem velice často užívají. Může jít také o zděné ohraničení, které je tak o dost pevnější, odolnější a jistější. Každopádně zde je potřeba myslet i na praktické užívání takového bazénu. Klasické zastřešení polykarbonátovou kupolí je tak vhodné řešení, už i pro podporu solárních ohřevů vody
 

Zimní zahrada 

Pokud se jako možnost zvolí zimní zahrada, je tak bazén zastřešen a zabezpečen. Je potřeba ale dbát na to, aby osoba, která by mohla do bazénu spadnout, se nepohybovala v okolí a neměla možnost přístupu bez dohledu. V takovém případě je vše v pořádku a bazén je kompletně zabezpečen proti možnému a nechtěnému pádu do něj. 
 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.