sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Jak by mělo vypadat místo pro bazén

22.5.2017

Zahrada okolo domu bude rozhodně zajímavější, pokud na ni bude bazén. Je jedno, jaký se zvolí, ale pokud už se pro něj budoucí majitelé rozhodnout, měl by mít také vhodné místo.
 
 

Co je nutné vědět předem

Ještě, než si bazén lidé pořídí, vždy by se měli předem informovat o tom, co všechno je potřeba zajistit a co všechno také majitel bazénu musí absolvovat a především co ho to bude stát. Není to jen otázkou pořízení si bazénu a vody do něj. Součástí bazénu je i potřebné vybavení, které něco nemalého stojí. Solární ohřev bazénu je třeba nákladnou záležitostí, ale zase je to počáteční investice, následný provoz je již zdarma. 
 

Místo, kde bazén bude stát

Je potřeba popřemýšlet i o vhodném místě. Pokud je bazén u stromu, nebo keře, ať se jedná o listnatý, jehličnatý aj, tak je potřeba pamatovat, že z takových padají listy, jehličí, květy a další nečistoty, které se pak z bazénu musí lovit. Proto je zapotřebí mít bazén v místech, kde takové pády nečistoty nehrozí, či je nejvíce eliminovat. 
 

Vybavení okolo bazénu

Ideální místem pro zabudování bazénu je volná plocha, nikde a ničím nezastíněná. Jestliže bude takové místo k dispozici, je ideální kandidátem. Když ale není zbytí a bazén je potřeba přece jen umístit u zdi sousedova domu, pak je potřeba si pamatovat, že zde budou potřeba silnější solární ohřev vody, který tak vodu bude ohřívat a udržovat. Pokud už není silnější ohřívač, pak je variantou spojení několika ohřívačů.
 
 

Pro bazén místo volné s rovným terénem

Občas lidé dělají tu chybu, že v zápalu potřeb a chtivosti po bazénu a jeho užívání, nepřipraví dostatečně místo pro bazén a tak se stává, že je plocha nerovná, voda vytéká, ale hlavním problémem bude i to, že se tak bazén může deformovat, narušovat jeho pevnou stěnu a tak velice brzy zcela zničit. Jestliže se jedná o bazén nadzemní. Místo pro bazén musí být vždy dokonale rovné a vyrovnané. 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.