sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Tvar zahradního bazénu: podle čeho vybírat

18.5.2017
 
Výběr bazénu na zahradu je nejen o velikosti, obsahu, ale také tvaru. Často je to dost rozhodující už i kvůli místu, kde bude bazén stát. 
 
 

Co je na výběru bazénu důležité

Tvar bazénu je důležitým prvkem při výběru bazénu, poněvadž rozhoduje také o místu. Je jiné mít bazén kulatý, oválný, nebo jiný, či atypický. Jsou také bazény hranaté, které se znovu stávají oblíbenými na zahradách u domů a na soukromých pozemcích. Tvar bazénu je závislý na tom, kde bude stát a podle toho se také vybírá i vhodné místo. 
 

Každý bazén není stejný

Účelnost je to téma, které by mělo být hlavním bodem celého uvažování o bazénu. Zda-li bude bazén určen spíše na kamarádské svlažení a party, anebo je tužbou budoucího majitel také užívat bazén ke kondičnímu plavání. To jsou hodnoty, podle kterých se také tvar bazénu určuje. Bazény mohou být také atypické, jsou i bazény do tvaru písmene „L“. Pokud má bazén takové záhyby, je potřeba posléze pořídit více vybavení, jako třeba solární ohřevy vody, aby se tak voda snáze a dobře ohřívala stejnoměrně. 
 

Tvar podle požadavků

Pravdou je, že pokud je bazén spíše na délku, lépe se v něm plave. Kulaté bazény jsou nejčastěji nadzemními bazény. U zapuštěných bazénu se nejčastěji užívají tvary oválů, protože dobře vypadají, dobře se udržují i čistí a celkově jsou pro zahradu u domu ideální variantou. Kdo si libuje ve zvláštnostech, může mít netradiční tvar bazénu, třeba si jej i sám postavit. 
 
 

Co u bazénu nezapomenout

U bazénu je také potřeba neopomíjet správné vybavení. Tvar bazénu je hodně důležitý, současně jako objem bazénu. Podle těchto hodnot se pak počítá, kolik je potřeba například solárních ohřevů vody. U velkých objemů je lepší jich mít více, nebo větší velikosti, které vodu ohřejí dříve. Na to není potřeba zapomínat. Bazény jsou hodně oblíbené a populární. 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.