sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Zastřešení bazénu

17.5.2017

 
Zahradní bazén je možno vybavit a doplnit mnoha způsoby. Zastřešení však patří mezi jedno z nejoblíbenějších. 
 
 

Proč se rozhodnout pro zastřešení

Bazén na zahradě se dá užívat celoročně, pokud se dobře zabezpečí. Ideální verzí je pak zastřešení bazénu, které přispěje k izolaci od venkovního vzduchu a tak dovolí užití právě i během roku. A není to jen teplota, kvůli které je vhodné bazén zastřešit. Aby se dalo v bazénu plavat i v případě nižší teploty vzduchu, dají se užívat solární ohřevy vody, které jsou schopny vodu v bazénu ohřát i o několik stupňů. 
 

Ochrana bazénu a vody

Kdokoli má bazén, jistě zná, jak je nepříjemné, že musí poměrně často čistit vodu, kde napadl hmyz, listí, nebo jiné nečistoty. Do takového bazénu se nerado chodí a tak je potřeba předem pročistit, což je ale zase zdlouhavý proces. Zastřešení bazénu je tak vhodnou možností, jak se těmto nešvarům vyvarovat a to dost podstatně. Je to skvělá možnost, jak mít tak bazén celkově chráněn a vyhnout se stálému a pravidelnému čištění vody. 
 

Jako částečný ohřev vody

Nutno zmínit, že solární ohřev vody v bazénu má jinou funkci, jinou práci, ale pravdou je, že zastřešení bazénu jistým způsobem také funguje jako ohřev vody. Je to především z toho důvodu, že zastřešení je vyráběno z polykarbonátu a pokud je bazén zastřešen, pak pronikající sluneční paprsky ohřívají vodu díky využití skleníkového efektu. Tím není rozhodnuto o tom, že pokud se zvolí varanta zastřešení, není potřeba dále volit i solární ohřev. Ten funguje dobře a zajistí přijatelnou vodu ke koupání třeba i v zimě. Za předpokladu jistých doplňkových záležitostí. 
 

Zastřešení je vhodné

Ze všech hlavních důvodů je dožité to, že zastřešení bazénu udržuje vodu teplotně přijatelnou pro koupání. Dále pak je to i ochrana bazénu a udržování čistoty. A v neposlední řadě je důležitá informace pro rodiče dětí, že tak zabrání nechtěného pádu malých ratolestí do bazénu. 
 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.