sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Co umístit okolo bazénu na zahradě

16.5.2017

Zahrada je v dnešní době pro mnoho osob chloubou. Vzhledem k povaze moderního způsobu života se lidé po práci uchylují na zahrady a zde prací uvolňují energii i stres.
 
 

Úprava prostoru okolo bazénu

Práce na zahradě s sebou nese i úpravu celkovou, také kolem bazénu. Lidé si často představují, jak budou mít v okolí svého bazénu květinové záhony, a tak nabudou dojmu, že plavou mezi květinami. Představa je to jistě úžasná, ale pokud na správu zahrady a bazénu nebudou mít hodinu až dvě denně, pak je vhodné se s takovou představou rozloučit. Okolí bazénu není vhodné umisťovat kvítí, záhony a cokoli, co může mít opadavé listí, jehličí a tak vodu v bazénu zaneřádit.
 

Co tedy mít okolo bazénu

Pravdou je, že samotný bazén vypadá skvostně, ale to jsou jen katalogové představy. Součástí bazénu musí být povinné, či doporučené vybavení, jako jsou filtry, ale i potřebné vybavení na ohřev vody, což jsou v nejlepším případě solární ohřevy vody v bazénu. Takové vybavení je ideální schovat za nějaký keřík, nebo cokoli, kde zapadne. Nezapomenout však, že potřebuje sluneční záření. Když se ale šikovně v okolí rostliny rozprostřou, bude bazénové zátiší dokonáno. 
 
 

Maskování potřebného

Solární ohřevy vody v bazénu se právě nejlépe skryjí za menší rostliny, květiny. Není však možné je zcela skrýt, protože pak už nepracují tak, jak mají. Jde jen o ledabylé umístění předmětů tak, aby se vše dobře skrylo a zamaskovalo. Zahrada vypadá hned jinak, pokud se estetickým okem přemístí vybavení jinak. 

 

Okolo bazénu vhodné chvojky

Není potřeba mít okolí bazénu zastíněno řadou keř či stromků. Jedinou situací, kdy se takové přírodní vybavení hodí, je především blízké okolí zvědavých očí sousedů, nebo náhodných kolemjdoucích. Pokud je bazén v takových místech, je dobré z těchto částí je v jeho okolí vybavit chvojkami. Ty dobře maskují a přitom z nich nepadá tolik nečistot, jako z jiných. 
 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.