sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Bazénové hrátky pro malé i velké

15.5.2017
 
Zahradní bazén je dozajista terčem útoku snad všech věkových kategorií v letních parnech. Je to jediné místo, které nabízí osvěžení těla i mysli, takže vhodné řešení i pro každou menší zahradu. 
 
 

Kam bazén patří

Lidé se domnívají, že bazén patří výhradně k domům s velkou zahradou. To však dávno není pravda, především proto, že existuje široká nabídka bazénů a najdou se i varianty pro menší prostory. Jediné, co se vhodné ošetřit, je umístění zahradního bazénu, které by mělo být ideálně na prostranství, kde po celý den pronikají sluneční paprsky. 
 

Temné a studené místo

Jestliže se však nepodaří z nějakých důvodů, ať účelných, nebo nepromyšlených, bazén umístit na příslušné a vhodné místo, pak je ideálním řešením nastavit požadované potřeby k tomu, aby nic nebylo ochuzeno a mohlo se bazénu pohodlně užívat. Nezbytné je především i zajištění správné teploty vody. Vzhledem k tomu, že bazén bude mít ztížené podmínky pro ohřev vody, je nutno zajistit více, nebo silnější zdroj, nejlépe solárního ohřevu vody v bazénu
 

Teplota vody je důležitá

Pro neznalce se zdá být řešení solárního ohřevu vody v bazénu zbytečné, jakoby nadbytečné. Představa je taková, že v létě je dost teplo na to, aby se ještě ohřívala voda na koupání, osvěžení. Nicméně pravdou je to, že pokud je teplota vody výrazně nižší, než teplota vzduchu, není ke koupání vhodná, především ze zdravotních důvodů. Pobyt v příliš studené vodě může opravdu vést k nemocem a nachlazení. 
 

Onemocní děti i dospělí

Bez rozdílů věku je dost možné, že v případě vysokých venkovních teplot a zchlazení v bazénu se studenou vodou je spíše než příjemné osvěžení, náběh na nepříjemnosti s nachlazením. I v letním horku je tako možno mít rýmu, nebo i angínu. Rozdíl teplot pokud je dost vysoký, může k těmto nepříjemnostem snadno vést a tak je zapotřebí se chránit a používat vhodné ohřevy vody.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.