sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Jaký by měla být výška bazénu

27.4.2017
 
To, že si lidé pořizují na zahradu bazény je dnes běžnou záležitostí. Je však potřeba vybrat vhodný bazén, který bude k užitku co nejvhodnější. 
 
 

Jak tedy vybrat bazén

Pokud by nezáleželo na žádných okolnostech a lidé by si volili na zahradu bazén dle vlastního vkusu, mnoho z nich by si vybralo bazén velký, rozlehlý a zabudovaný do země. Ideální pro letní hrátky, ale také pro zaplavání si. Jenže takový bazén potřebuje také pořádný solární ohřev bazénu, aby se také dal dobře užívat. i když je v létě parno, ledová voda není vhodnou alternativou pro osvěžení. Může být z ní nachlazení, ale také jiné nepříjemnosti. 
 
 

Výška bazénu je jisté kritérium

Pravdou je, že mnoho lidí se výškou bazénu tolik nezabývá, protože se tradičně dělají určité rozměry a především se zájemci informují o rozměrech bazénu na šířku, kolik prostoru bude pro bazén potřeba a tak dále. Výška je spíše informativní, hlavně pro potřebu budování prostoru na zahradě pro bazén. Díky znalosti výšky a šíře bazénu je možno vypočítat předem potřebu solárního ohřevu bazénu.
 

Aby se dalo pohodlně bazén užívat

Výška bazénu by neměla být příliš vysoká, aby bazén nabyl dost hluboký. Ideální je, pokud si v běžném bazénu pro soukromé účely a užitek pro rodinu s dětmi, pohodlně stoupne dospělý jedinec standardní výšky. Poskytne to tak prostor pro dokonalé osvěžení, možnost plavání, ale přitom ne tolik objemného bazénu, aby se spolehlivě dal solárním ohřevem vody v bazénu obsluhovat. 
 

Není to potřeba tolik řešit

Když se vybírá bazén, je pravdou, že většinou se tedy výška neřeší, je tak nějak daná. Výrobci a konstruktéři zobecnili poptávku a praktičnost a tak spojili v hotový produkt. Samozřejmostí je, že lze bazén, jako snad už cokoli, nechat vyrobit na zakázku. To se však zbytečně může prodražit. Navíc je potřeba počítat s tím, že každý bazén potřebuje potřebné vybavení, kde nesmí chybět například důležitý solární ohřev vody. Tak bude zaručena příjemná teplota vody. 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.