sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Výhody a nevýhody nadzemního bazénu

25.4.2017

Zahradní bazén je prakticky povinnou výbavou každé zahrady. To je sice poněkud nadnesené tvrzení, ale pravdou je, že se bazény na zahradách objevují dost často a prakticky u mladších rodin, ročníků a rodin s dětmi je to naprosto běžné. 
 

Volba bazénu na zahradu

Při výběru vhodného bazénu na zahradu je první otázka, zda se zvolí bazén zabudovaný v zemi, nebo spíše ten nadzemní. Oba mají své pro i proti a oba jsou za jistých okolností vhodné. Otázkou volby je tak spíše finanční stránka věci a pak také možnost užití. U bazénu, který se bude budovat do země, je nutné pamatovat na povinné stavební úpravy, které je potřeba zařídit. Co se týče vybavení, pak je u obou bazénu vlastně stejné – solární ohřevy vody, čističe, i filtry jsou potřeba v obou případech. 
 

Nadzemní bazén cenově výhodnější

Pro spořivé osoby je nadzemní bazén rozhodně lepší volbou. Obsahově je menší, takže se užije méně vody, proto je možné koupit i menší a tak levnější solární ohřev vody. Velkým plusem nadzemního bazénu je také to, že jakmile se pořídí, koupí, pak je ho možné prakticky okamžitě užívat. 
 

Snadné a skvělé

Dnešní moderní nadzemní bazény jsou různé, různě velké, hluboké i široké. Podle potřeby je vhodné si zvolit takový bazén, který vyhovuje právě danému uživateli. Solární ohřevy vody se mohou zdát jako zbytečnost, ale především je nutné je mít pro užitek, protože běžná voda, která se napustí, se užít nedá. Je studená a bude napomáhat nachlazení i přesto, že bude panovat horké léto. Nadzemní bazény tak potřebují i toto potřebné vybavení. 
 

Méně vybavení, než u zabudovaných bazénů

Ač je zapotřebí pořídit čističe vody, filtry i solární ohřevy vody v bazénu, je to povinné vybavení u kteréhokoli typu. Jinak není tolik zapotřebí jiného vybavení a prakticky to je kromě pořízení bazénu jedinou investicí. Není nutné kopat plochu na bazén, a ani provádět povinné stavební úpravy pro bazén. 
 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.