sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Jak zbudovat bazén na zahradě

20.4.2017

Šikovní kutilové se často zajímají o to, jak si pořídit bazén na zahradu, zbudovanými vlastními silami. Co se zdá jako nemožné, zas tak složité není. Ale stále je potřeba pamatovat na dané skutečnosti, které jsou.
 
 

Svépomocí nebo hotový bazén

Jsou tací lidí, kteří si řeknou, že stačí dobrý návod a vlastní bazén, svými silami jsou schopni zbudovat. To je jistě i velká výzva pro správné domácí kutily. Za jistých okolností je možno si nechat pořídit vlastní bazén i tak, že zkrátka bazén vyrobí kutil sám. A pokud bude hodně zručný, může se mu podařit vyrobit i solární ohřev bazénové vody
 
Na to ale potřebuje mít dostatek znalostí, vědět, na jakém principu solární ohřev bazénu funguje a také z čeho se dá vyrobit. Podobně jako u bazénu je zapotřebí zvážit všechna pro i proti. Jelikož mnoho firem nabízí zahradní bazény a vybavení pro bazény na zahradě za dost atraktivní ceny, je možná i zbytečné provádět složité výpočty a plány spolu se sháněním materiálu. Zbudování vlastního bazénu tak opravdu může být nadlidský výkon a následně nekvalitní. 
 

Kupovaný bazén je jistotou 

Množství vody v bazénu má sílu, a čím větší objem, tím je samozřejmě také síla větší. Působí na okolí, které může deformovat, různě škodit materiálu a vybavení, i jako jsou solární ohřevy vody v bazénu. Pokud se pořídí bazén kupovaný, je zaručeno, že je vyroben právě pro daný obsah vody a tak odolá prakticky jakémukoli náporu. 
 

Raději hotová věc, než ta špatná 

To je jeden z hlavních důvodů, proč se sebe-šikovnější domácí kutilové do výroby bazénu „po domácku“ nemají vůbec pouštět. Nejde o police v obýváku, ale zahradní bazén potřebuje mít jistá opatření, které zvládají odborníci a výrobci mnohem lépe a snáze, než kutilové. Solární ohřev vody v bazénu je určitě vhodnější také koupit. Pořizovací cena je základní investicí, která se pak nenásobí. 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.