sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Jaký typ markýzy zvolit

13.4.2017

Při výběru vhodné stínicí techniky se nejeden jedinec zapotí. Pokud už pak rozhodnutí padne na markýzy, i tak ještě není vyhráno a je se potřeba rozhodnout z nabízených možností, které na trhu jsou. 
 
 

Markýzy jsou dobrou stínicí technikou

I přesto, že volba mezi stínicí technikou padne na markýzy, není zdaleka ještě rozhodnuto. V současné nabídce trhu s markýzami je skutečně pestrá nabídka možností a variant, které jsou k pořízení. Markýza je populární stínicí technika právě proto, že má několik variant a provedení, které se dají užít pro řadu účelů od zastínění pergoly, zimní zahrady či terasy...
 

Kazetové markýzy

Populární varietou v oblasti markýz jsou ty, které se obecně nazývají jako kazetové markýzy. Jsou dost často montovány jak na terasy, tak i balkóny. Jsou poměrně jednoduché na ovládání a celý mechanizmus markýzy je založen na tom, že je markýza uložená v pouzdře, kazetě, ze kterého se vyvíjí a zavinuje. Má tak pevný obal a je i ochráněná před vlivy zvenčí. 
 

Sklopné markýzy

Zajímavou variantou jsou i sklopné markýzy, které se pohybují v ose sklonu. Mohou se tak natočit podle potřeby do svislé polohy, až do zcela vodorovné. Jsou vhodné například na velká francouzská okna a tvoří tak i současně ochranu těchto velkých oken. Sklopné markýzy jsou vhodné také na výlohy prodejen, které tak chrání zboží a klimatizují vnitřní prostor a také lákají případné zákazníky, kteří se při výkyvech počasí mohou schovat pod vytaženou sklopnou markýzu.
 

Svislé markýzy

Velice vkusnou a zajímavou variantou jsou svislé markýzy, jež jsou viděny právě na velkých prosklených plochách. Mohou se aplikovat i na prostory jiné, ale nejčastěji jsou vhodné právě na francouzská okna, či ta velká, která tak zcela zastíní. To je hlavní důvod, proč se markýzy montují. Jako sítnicí technika. Markýzy jsou populární a oblíbené pro svoji funkčnost a dokonalý vzhled. 
 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.