sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Vhodný typ zahradního bazénu

11.4.2017
 
Osvěžit se při letním parnu ve vlastním bazénu na zahradě bylo ještě před pár desítkami let nadnesené. Dnes jsou však bazény běžnou součástí zahrad. Proto je jich také na trhu je ohromná spousta typů a tvarů.
 
 

Podle čeho vybírat bazén na zahradu

Vzhledem k tomu, že existuje opravdu velké množství zahradních bazénů, není už nutné kvůli bazénu omezovat prostor, ale spíše vytyčit místo na bazén a podle toho pak vybrat vhodný typ a velikost. Nutno zmínit, že velký bazén je sice ideální pro plavání a více osob, ale potřeba je počítat s tím, že v takovém bazénu se bude dlouho ohřívat voda i moderním solárním ohřevem vody v bazénu.
 

Bazén zabudovaný nebo nadzemní

Velkou volbou je pak volba mezi bazénem zabudovaným v zemi a tím, která je nadzemní. Obě varianty mají své výhody, ale i méně výhodné vlastnosti. U obou variant se pak musí vyřešit ohřev vody v bazénu, aby bylo možné pohodlně užívat. Také je potřeba pamatovat na to, že čím je bazén větší, tím více nároků obecně potřebuje. Ať už technických, tak třeba finančních. 

 

Tvar bazénu a jeho umístění na zahradě

Předem je potřeba si uvědomit, že volba bazénu je důležitá nejen pro to, co vyhovuje tomu, kdo vybírá, ale i celkově, jak se bazén bude hodit do prostředí, kde má být. Není vhodné umisťovat do tmavých, studených koutů. I přesto, že bude na slunci, bude zapotřebí pořídit vhodný solární ohřev bazénu, nebo spíše vody v něm. Ukrytí bazénu do tmavého kouta by tuto činnost demonstrovalo a muselo se vynaložit více energie i úsilí. 
 

Čím doplnit bazén na zahradě

Samotný bazén nestačí. Je zapotřebí koupit a pořídit i vhodné vybavení, jako filtr i čistící síťka vody v bazénu a mimo to i vhodný solární ohřev vody v bazénu, aby se dalo koupat a bazén tak používat. Jsou to doplňky k bazénu důležité a nezbytné pro dokonalé fungování. 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.