sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Solární ohřevy jsou stále více oblíbené

6.4.2017
 
Na běžnou zahradu u domu dnes patří bazén. Nezáleží na tom, zda je bazén zabudovaný v zemi, nebo je nadzemní. Každý rodinný bazén potřebuje mít vodu vhodnou ke koupání. Proto bude potřeba vybrat ideální ohřev vody v bazénu.
 
 

Čemu věnovat pozornost při výběru ohřevu vody v bazénu

Především výkonu a použité energii. Ideální volbou pro ohřev vody v bazénu jsou dnes solární ohřevy, zajišťující energii ze slunečního záření. Ty pracují neustále, bez nutnosti čerpat energii jinou, například elektrickou, která je zpoplatněná. Solární energie ne takřka nevyčerpatelná, nebo spíše dlouhodobá, takže není potřeba se obávat o její změnu záření. 
 

Výhoda solárních ohřevů

Při koupi solárního ohřevu vody v bazénu je tak důležité počítat s tím, že investice do ohřevu vložená je jedinou investicí. Tento typ moderního ohřevu nepotřebuj ani zvláštní údržbu, nebi výměnu komponentů. Pokud nedojde k poničení částí, nebo celkově ohřevu, pak není nutné nic měnit. V tomto je solární ohřev vody v bazénu výhodný
 

Jak pracuje solární ohřev

Klasický solární ohřev vody v bazénu tvoří především polykarbonátová kupole, pod kterou je namotaná černá hadice. Tím, že působí sluneční záření na průhlednou kupoli a postupuje skrz černou hadici, vytváří obrovskou teplotu. Ta působí a průtokovou bazénovou vodu a tímto jednoduchým principem ji ohřívá. Je to poměrně jednoduchý systém, který zaručuje ohřev vody, obvykle velice rychlý. 
 

Obsah bazénu rozhoduje o velikosti solárního ohřevu

Vždy záleží na velikosti a obsahu bazénu, nebo spíše vody v něm. Čím větší je objem, tím je přímou úměrou nutný také výkonnostně odpovídající solární ohřev vody v bazénu. Pokud je jeden přístroj nedostačující, dá se dokoupit libovolné množství dalších solárních ohřevů a ty se vzájemně propojí. Zajistí tak ohřev vody s vyšší intenzitou. 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.