sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Čím ohřívat vodu v bazénu

 
Bazén má dnes většina běžných domácností. Je jedno, zda je to bazén nadzemní, nebo zakomponovaný do země. Důležité je, aby byl k provozu schopný. 
 
 

Nestačí jen mít bazén

Mnoho lidí se domnívá, že zpočátku stačí bazén koupit a jakmile se napustí voda, je tím práce skončena. Mimo pravidelnou údržbu, je zapotřebí, aby pro koupání byla voda způsobilá. Toho lze docílit jedině správným a vhodným výběrem ohřevu vody v bazénu. Dnes je na trhu několik typů, lze vybírat pomocí několika kritérií. 

 

Solární ohřev je nadčasovou záležitostí

Pokud ale jedinec vybírá ohřev vody podle nenáročnosti na údržbu, spolu s nízkým nákladem na provoz, nebo nejlépe žádným, pak má snad jedinou možnost. Solární ohřev vody (soární pyramida), který je hotovou nadčasovou záležitostí. Velkou výhodou těchto ohřevů je především to, že využívají snad nevyčerpatelného zdroje energie, což je sluneční záření. 

 

Co umí takový solární ohřev vody v bazénu

Velkou předností solárních ohřevů vody v bazénu je především to, že jsou prakticky bezúdržbové. Mají dlouhou životnost a všechny komponenty trvalé. Takže není potřeba nic vyměňovat, doplňovat. Dalším plusem oproti jiným typům solárního ohřevu je i fakt, že provoz solárního ohřevu vody je prakticky zdarma. Sluneční energie proudí i v případě dnů, kdy je zataženo a za tuto energii si Slunce neúčtuje nic. Jedinou investicí je tak pořizovací cena. 
 

Jak funguje solární ohřev

Solární ohřev vody v bazénu funguje na principu skleníkového efektu, který využívá právě působící sluneční energie. Přes polykarbonátovou kupoli působí energie, která zahřívá vodu, jež vně kupole proudí v černé hadici. Takto je voda rázem o něco teplejší, dokonce se dá ohřívat až o šest stupňů. Samozřejmostí je množství jednotlivých ohřívačů na množství ohřívané vody. Solárních ohřevů vody v bazénu je potřeba více, pokud je bazén objemný. 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.