sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Z čeho se skládá solární ohřev bazénu?

Moderní ohřevy bazénu jsou na sto procent recyklovatelné, tedy z materiálu, který se dá dále použít. Jejich životnost je dlouhá, ale když už přestane sloužit, je možné materiál solárního ohřevu znova užít.

 
 

Z čeho je solární ohřev bazénu

Moderní prototyp solárního ohřevu obsahuje kupoli, která je vyrobena z vysoce odolného polykarbonátu. Ten je u tohoto moderního solárního ohřevu vody v bazénu vždy v průhledném provedení, a to z cíleného důvodu. Tím se totiž vytváří tak zvaný skleníkový efekt. Působením solární energie na polykarbonátovou kupoli solárního ohřevu vody tak vzniká extrémní teplo, díky kterému se voda v hadici ohřívá. 
 

Pod kupolí je důležitá část ohřívače

Ač je velice důležitý skleníkový efekt pro ohřívání vody v bazénu, tedy kupole z polykarbonátu na povrchu, pak stěžejním bodem je pak pod ní umístěná černá hadice. Ta je důmyslně řešena a namotána tak, aby pokryla celou vnitřní stranu kupole a vytvořené teplo solární energií pro solární ohřívač vody si tak vytěžila maximum. Černou hadicí prochází voda z bazénu, následně je filtrována a opět, o stupně teplejší navrácena do bazénu. 

 

Jak se voda ohřívá

Voda se díky působení sluneční energie a skleníkového efektu a navíc i využití černé barvy hadice, ohřívá až o šest stupňů, což je velice slušný výkon solárního ohřevu vody v bazénu. Je to založeno na poměrně jednoduchém principu a maximální využití přírodního zdroje, bez potřeby vnějšího napájení. 
 

Pro přírodu jen to nejlepší

Velkou výhodu solárního ohřívače vody v bazénu je i to, že je recyklovatelný a nepotřebuje žádnou, jen dostupnou sluneční energii k pohybu. Navíc nemá žádné součástky, které se musí měnit, je tak prakticky bezúdržbový a nepotřebuje ani další investice. Pro větší efekt je vhodné koupit více solárních ohřívačů, dají se jednoduše napojit. 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.