sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Jak pracuje solární ohřívač?

 
Ohřívač bazénu je pro možné koupání v bazénu nezbytný. Příliš studená voda je totiž i v horkém létě nevhodná z několika důvodů. Solární ohřev vody v bazénu je tou nejlepší metodou ohřevu.
 
 

Proč solární ohřívač a ne jiný? 

Využití přírodního zdroje energie, tedy solární energie znamená, že ohřívač nepotřebuje žádné napájení a funguje na základě poměrného principu. Působení sluneční energie je zcela přírodní složkou a tak nehrozí žádný zkrat systému. Jedině by Slunce muselo přestat hřát, což by byl v zásadě mnohem vážnější problém na světě, že studená voda v bazénu bez solárního ohřívače.
 

Jak solární ohřívač pracuje?

Moderní solární ohřívače bazénové vody fungují poměrně jednoduchým způsobem. Využívají solární energii a tak ohřívají vodu. Základem správného fungování je polykarbonátová kupole, ve které je smotána černá hadice. Díky využití poměrně jednoduchého principu a skleníkového efektu, se tak voda ohřívá. Prochází hadicí, ve které je dostatek tepla, aby vodu zahřál. 
 

Velikosti solárních ohřívačů

Existuje několik prototypů solárních ohřívačů. Zpravidla jsou menší a větší. Žádným velkým překvapením nebude, že ty menšího rozměru jsou méně výkonné, tedy ohřejí méně vody za stejný čas. Proto je vhodné zvolit solární ohřívač vody podle velikosti bazénu. Jestliže se pořídí velký solární ohřívač vody v bazénu, nebude to na škodu, investice větší, ale voda rychleji teplejší. 
 

Když najednou menší ohřívač nestačí

Výkonné a dostačující pro menší zahradní bazény jsou solární ohřívače menší. Jsou také finančně lépe dostupnější, než ty větší, což asi není žádným překvapením. Pokud ale po čase majitel zhodnotí, že i tak by si přál ohřev vody v bazénu rychlejším způsobem, je možno dokoupit další solární ohřívač a na působení jednoduchým způsobem napojit, tak budou pracovat dobře a rychle.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.