sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Návod, jak levně ohřát vodu v bazénu

Voda v bazénu by měl mát pro koupání určitou teplotu. Nejen proto, aby koupání bylo příjemné, ale zejména proto, aby se koupající nenachladil.
 
 

Levný ohřev bazénové vody

 
Ušetřit peníze chce asi každý, nemělo by to být však na úkor kvality. Proto pokud hledá jedinec vhodný ohřev bazénu, nabízí se solární ohřev bazénu, který využívá pro svůj provoz výhradně solární energii a dokáže s ní hospodařit takovým způsobem, že vodu je schopen ohřát až o šest stupňů. 
 

Vstupní investicí končí financování

Velkou výhodou solárního ohřevu bazénu je především to, že energii na provoz čerpá výhradně ze solární energie, nepotřebuje žádnou jinou. Vstupní investice se tak sice může zdát vysoká, protože solární ohřev bazénové vody stojí obvykle 2500 – 5000 Kč, podle velikosti. Jenže to je pouze vstupní a prakticky i jediná investice. Provoz solárního ohřevu je tichý a poctivý. 
 

Využití skleníkového efektu

Při užívání solárních ohřevů je využito jak energie ze slunečních paprsků, ale i skleníkového efektu. Solární ohřev bazénu se skládá z kupole, v níž je pod polykarbonátovou průhlednou stěnou smotána černá hadice. V ní pak proudí voda, která se teplem vzniklým jednoduše ohřívá. Je to opravdu poněkud jednoduchý systém ohřevu, pracující efektivně. Tento moderní způsob ohřevu vody v bazénu je využíván stále častěji. 
 

Různé velikosti

Na výběr při rozhodování o solárním ohřevu bazénu, resp. bazénové vody, je možno volit ohřev i podle velikosti. Čím je menší, je samozřejmě i nižší pořizovací cena, ale zase ohřívání vody v bazénu bude vyžadovat více úsilí, delší čas. Kdežto pokud je solární ohřev bazénu velký, větší, pak se ohřeje voda mnohem rychle. Počáteční investice je sice vyšší, ale zase je to jedinou investicí, která je a pro velké bazény je nepostradatelnou. Solární ohřev bazénu je pak bezúdržbový, nepotřebuje žádnou techniku ani revizi či obměnu komponentů. 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.