sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Jak na bazén?

 
Rozhodli jste se pořídit si do zahrady bazén do země? S tímto souvisí také celá řada kroků, než je bazén úspěšně dokončen.
 
 

Bazén nad 25 m2 vyžaduje ohlášení stavby

Pořizujeme-li si bazén s plochou pro plavání větší, než je 25 m2, je potřeba tuto skutečnost oznámit na příslušném stavebním úřadě. Stačí vyplnit formulář k ohlášení stavby a dodat patřičné dokumenty. Úřad má za úkol se do 30 dnů vyjádřit, zda je plánovaná stavba bazénu v souladu se zákonem. Pokud ano, můžete započít výkopové a zemní práce
 

Příprava výkopu

Podkladem pro přípravu výkopu pro bazén je projektová dokumentace. Na výkresu jsou zakresleny všechny důležité parametry. Součástí dodávky je také místo pro uložení technologické šachty a propojovacího kanálu pro potrubí. V místě, kde je vyšší hladina spodních vod, je důležitá i montáž drenáží. Bazén se do výkopu umístí pomocí jeřábu. Po uložení se bazén napojí na filtrační technologii. Následně se provede tlaková zkouška a obetonování bazénu. 
 

Dokončení bazénu

Zapuštěný bazén je potřeba obetonovat a je vhodné provést úpravy zahrady a těsného okolí bazénu. V okolí bazénu vysázejte rostliny, položte dlažbu nebo udělejte terasu s pergolou či altánem. Rovněž můžete nedaleko postavit skleník. Plocha kolem bazénu by měla být protiskluzová, aby nehrozil úraz nebo dokonce pád do bazénu, zejména když máme doma malé děti. 
 

Zastřešení bazénu

Jsou-li hotovy terénní úpravy okolo bazénu, můžete začít bazén využívat plně. Chcete-li si užívat koupání i na podzim a brzy na jaře, je potřeba pořídit zastřešení bazénu. Poté, co je nainstalováno zastřešení, je vhodné se zbavit i nadbytečné zeminy. Dohodněte si odvoz zeminy odbornou firmou, která zeminu za vás zlikviduje.  

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.