sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Jak mít vodu v bazénu stále teplou?

 
Koupání v bazénu může být rázem znepříjemněno, pokud je voda v bazénu nedostatečně teplá. I přes letní horka není příjemné strávit čas ve studené vodě. Obsah bazénu je zapotřebí mít opatřen ohřevem.
 
 

K čemu jsou ohřevy vody

Aby byla voda v bazénu ucházející, měla teplotu hodnou pro koupání, je potřeba mít vhodný ohřev vody. Není pravdou, že v parném letním dnu je ledová voda skvělá na osvěžení. Naopak z toho může vzejít i dost nepříjemná choroba, nachlazení i horečky. Proto je zapotřebí se před takovými nešvary chránit a připravit si vodu v bazénu na příjemné koupání díky solárnímu ohřevu. Ohřev je možno vybrat jiný, ale solární si bere energii ze slunce a uzpůsobuje teplotu vody právě aktuální teplotě. Ve většině případů tak bude voda pocitově vhodná.
 

Jaký solární ohřev vybrat

Existuje několik tipů solárních ohřevů, které se dají použít. Jsou ty, které fungují na jednoduchém a spolehlivém principu využití ohřevu vody přes tzv. skleníkový efekt. Vespod polykarbonátové kopule, respektive pod ní je namotána hadice, do které proudí ohřívaná voda a ta vzniklým teplem vodu ohřívá. Voda se ohřívá prakticky jednoduchým způsobem, využitím jak sluneční energie, efektu skleníkového i užití černé barvy. Takto dokáže ohřev vody ohřát vodu až o 6 stupňů. 
 

Solární konvektor

Jiným tipem využitím solární energie pro ohřev vody v bazénu je možnost klasického solárního konvektoru. Výhodou je, že jej lze umístit prakticky kamkoli. Obvykle je vedle bazénu, ale není vyloučena ani střecha garáže a podobná místa, blíže Slunci. Využité energie ze Slunce je možné použít nejen u bazénů. Ideální je tento typ pro dočasné bazény. Pořizovací cena je okolo pěti tisíc korun, dle rozměrů. Čím větším tím sice dražší, ale také výkonnější. Hodně se používá ve spojení s externím čerpadlem u bazénů. 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.