sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Podstavec ke slunečníku patří

Aby slunečník byl stabilní a bez problémů stál, neobejde se bez pevného podstavce. Na výběr je z mnoha provedení a také druhů.

Jak vybírat podstavec?

Důležité je pamatovat, že ne všechny podstavce jsou určeny pro všechny slunečníky. Záleží na hmotnosti slunečníku i jeho konstrukci. Důležité je si pamatovat pravidlo, že čím těžší je slunečník, tím těžší potřebuje podstavec. Není sice na tom úplně všechno jasné a jisté, ale ve většině případů funguje toto pravidlo spolehlivě. 
 

Různé druhy a materiály

Hodně záleží na tom, o jaký sluneční se jedná. Malé slunečníky, běžně k vidění na malých balkonech snesou zatížení plastovým podstavcem plnitelným, který je dostatečně velký a těžký, aby slunečník zajistil a přitom se s ním dobře manipulovalo. Takový jistě postačí. 
 

Velké podstavce pro velké slunečníky

Pokud však je slunečník větších rozměrů, je zapotřebí počítat s tím, že výše uvedený podstavec stačit nebude. U velkých slunečníků musí být zajištěno držení silnějším materiálem, jako je beton nebo žula. Druhá jmenovaná je obecně populární a vyhledávaná. Protože nejen, že dobře vypadá, je také bez-údržbová a pevná. 
 

Když je potřeba zachovat styl

Pro náročného zákazníka, kterému klasická žula nebo jednoduchá dlažba nestačí k zajištění slunečníku, může být vhodný podstavec ke slunečníkům vyrobený z ratanu. Takový se hodí k ratanovému nábytku, detailně tak doladí styl a koncept zahradního vybavení. Je sice o něco více náročný na údržbu, nežli jiné podstavce, ale nejde o nějaké složité udržování. 
 

Na trávník speciální jištění

V místech travnatého povrchu dobře zajistí upevnění slunečník trn do trávy, který dobře ponese hmotnost slunečníku. Důležité je pamatovat na to, že i takový trn má nosnost a ne každý slunečník spolehlivě unese. Nutné je tak předem si informaci zjistit a ověřit, poté vhodný trn do trávy vybrat. 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.