sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Zastřešit bazén je nezbytné

 
Bazén na zahradě je dnes jistým standardem. Jenže bazén vyžaduje svoji údržbu a také další doplňkové vybavení, jako je například populární zastřešení bazénu. 
 
 

Proč je zastřešení bazénu dobré mít?

Zastřešit bazén se může zdát jako zbytečnost, která jen stojí peníze. Jenže je potřeba si uvědomit, že díky správnému zastřešení bazénu, je tak možno bazén užívat delší dobu, u některých typů i celoročně. Jestliže byla investována částka do vybudování bazénu na zahradě, proč se tak nepostarat o to, aby se dalo užít vodní plochy i po celý rok. 
 

Ochrana proti všemu a všem

To je jen hlavní důvod, proč lidé zastřešení bazénu volí. Samozřejmě, že existuje i mnoho jiných důvodů, jako je ochrana proti vnějším vlivům – padání listí, jehličí, smetí či prachu do vody, čímž se voda znečišťuje, usazuje kal, častěji se musí čistit a měnit filtr. Kvalitní zastřešení bazénu tak nutnosti toto dělat často zamezí a zbude více času volnosti a na zábavu. Navíc pokud jsou v domácnosti malé děti, je lepší mít zastřešení bazénu, aby zamezilo o možnost pádu dítěte do bazénu. Nejen tak proti špíně, ale i pro vlastní pocit bezpečí je zastřešení bazénu potřebné. 
 

Částečná funkce ohřevu vody 

Voda na koupání v bazénu by měla mít vhodnou teplotu, aby se sice tělo osvěžilo, ale mimo to se zase koupající nenachladil. Je tak potřeba dokoupit ohřev vody do bazénu. S dobrým zastřešením bazénu však je často toto možno opomenout, jelikož přítomné zastřešení může spolehlivě fungovat na bázi skleníkového efektu a tak pomocí přírodní energie spolehlivě vodu v bazénu ohřívat. 
 

Jak vybírat zastřešení bazénu 

Výběr je možno provádět podle aktuálního stavu finančních možností, ale také podle potřeb. Jestliže je bazén umístěn více i domu, na terase, pak je dobré zvolit posuvné zastřešení, jež tak dovolí užívání bazénu třeba i v zimním období. 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.