sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Proč mít altán na zahradě

Velká zahrada u domu v moderním stylu je jistě vhodné místo na to, umístit zde altán, který nejen vytvoří okrasu zahrady, ale i prostor pro trávení volného času.

Altány nejsou jen dřevěné

Někteří lidé mají stále v představách, že zahradní altán musí být notně dřevěná stavba, půdorys šestiúhelníku, se zdobenými vyřezanými ornamenty po stranách a rozhodně by se tak nehodil takový zahradní altán do celkového vzhledu zahrady a moderní stavby domu. Dávno jsou však takové doby. Dnes existuje na trhu mnoho typů altánů, nejen dřevěné, ale i kovové zahradní altány, skládací a plachtové.

 

Okrasa nebo místo pro volný čas

Když bude zájemce vybírat vhodný zahradní altán, měl by v první řadě zvážit, k čemu jej pořizuje. Nutno podotknout, že levné, skládací altány nejsou žádnou okrasou, ale prvek praktickým, protože slouží jako zastínění části určené zahrady, a nebude stát na místě dlouhodobě, spíše jen na určený a omezený čas. Skládací altány tak nejsou žádnou hitparádou pro vzhled, ale zase jsou velice jednoduché na rozložení a opětovné složení.

 

Když je potřeba udělat prostor

Zahradní altán, a to jak pevná konstrukce dřevěná nebo kovová, či mobilní altán skládací, budou vždy sloužit jako místo zastřešené, kde se dá strávit volný čas i za předpokladu, že příliš silně pronikají sluneční paprsky, nebo naopak je deštivo. Ideální prostor i k naučení dětí, trávit čas na čerstvém vzduchu. Děti si totiž hrají rády v úkrytech, přítomný zahradní altán tak mohou k tomuto využít.

 

Altán jako prostor pro meditaci

Pro zdraví duše, ale i těla je možno využívat prostor zahradního altánu. V dnešní době, kdy nás počítačová technika obklopuje a trávíme volný čas právě u monitorů, je potřeba si najít čas a chvilku strávit v přírodě, v „zeleném“ prostředí. Nejen pro zrak, zradí očí, ale i celkové, najít si zde chvilku pro uvolnění.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.