sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Proč mít solární ohřev

Jestliže máte doma bazén, tak jste si právě odpověděli. Zkrátka snad každý, kdo má bazén, by měl mít i solární ohřev. 
 
 

 


K čemu slouží?

Solární ohřev slouží k ohřívání voda v bazénu a je i plně recyklovatelný. Navíc se používá energie slunečního tepla, což je opět šikovné využití čistě přírodních zdrojů. Stěží se najde někdo, kdo dává přednost studené vodě před teplejší. Ať je léto sebevíc horké, nikdy nikdo nebude toužit po vodě v bazénu ledové, ve které se neosvěží, ale spíše nachladí. Solární ohřev vody je šikovným pomocníkem pro domácnosti, které mají bazén. 
 

Jak funguje solární ohřev

Kupole, ve které je smotána průtoková hadice, funguje na principu skleníkového efektu, kdy se těleso daleko svižněji zahřívá, poněvadž na něj působí sluneční záření. Voda v důmyslně černé hadici tak ohřívá vodu, která do ní přitéká studená a následně odtéká zpět do bazénu. Solární ohřev dokáže zvýšit teplotu vody i o šest stupňů, což je výtečné číslo pro příjemnou koupel. Běžně jsou to tři až čtyři stupně.
 

Solární ohřev v běžných domácnostech

Je poměrně normální, že lidé mají doma bazény, proto potřebují i doplňkové zboží, jako je například solární ohřev bazénu. Voda v bazénu tak bude pořád příjemná a vhodná ke koupání, osvěžení. Není potřeba se obávat o příliš vysokou teplotu vody, to by muselo sluneční záření zvýšit výrazně teplotu, čímž by nastaly vážnější potíže na Zemi, než příliš teplou vodou v bazénu díky ohřevu vody. 
 

Bez údržby, co víc chtít

Velkou výhodou solárního ohřevu pro vodu v bazénu je mimo poměrně snadného systému a jednoduchého užití i to, že je bezúdržbový. Nepotřebuje žádné speciální zacházení, všechen materiál má vysokou životnost a tak není potřeba se zatěžovat výměnou součástí, jako třeba u jiných typů ohřevů vody. Solární ohřev vody je perfektní pro použití v běžných domácnostech, kde jsou lidé aktivní a volný čas raději tráví činnostmi příjemnými, než je oprava nefunkčních spotřebičů. 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.